Led zdroj Mean Well ELG-300-24A 24V 12.5A 300W
🔥 Aktuálne najnižšia cena v histórii!
Značka: mean well
Dostupnosť: in stock
Posledná aktualizácia: 2026-05-13 17:35:07
Sledujeme od: Dec 6, 2025
Popis produktu
LED zdroj Mean Well ELG-300-24A hermetický IP67
Hermetický napájací zdroj pre LED Mean Well ELG-300-24-A je profesionálny jednonapäťový komponent určený na prácu s moderným osvetlením a elektronikou vyžadujúcou prúd so stabilizovaným napätím 24V DC. Napájací zdroj ELG-300-24A disponuje výkonom 300W pri napätí 24V (12.5A) a je vybavený kovovým, vzduchotesným krytom s triedou tesnosti IP67. Je to zariadenie odolné voči kontaktu s vodou a dokonale si poradí so všetkými inštalačnými podmienkami. Napájací zdroj Mean Well ELG 24V s výkonom 300W sa môže pochváliť aj vysokou odolnosťou proti prepätiu (až 6kV), ako aj mimoriadne dôležitou funkciou, ktorou je aktívny PFC filter, čo výrazne minimalizuje jeho pasívnu spotrebu energie (spotreba energie bez zaťaženia 0.5W).
Hermetické zdroje ELG Mean Well
Napájacie zdroje série ELG sú určené na prácu s osvetľovacími a elektronickými systémami, ktoré vyžadujú na prevádzku prúd so stabilizovaným napätím 12V alebo 24V. Vybavené kovovým, vzduchotesným puzdrom s triedou tesnosti IP67 sú odolné a zvládnu všetky inštalačné podmienky. Napájacie zdroje ELG sa vyznačujú odolnosťou proti prepätiu až do 6kV,vysoká účinnosť (viac ako 90%) a zabudovaná aktívna funkcia PFC. Vybavené ochranou proti skratu,preťaženie, prepätie a tepelné namáhanie pri dodržaní viacerých noriem a certifikátov,Predstavujú bezpečné a bezporuchové výrobky, ktoré sa osvedčia v náročných pracovných podmienkach v interiérových aj exteriérových inštaláciách.
Najdôležitejšie vlastnosti napájacieho zdroja:
- Vstupné napätie 180-295 VAC
- Aktívne PFC
- odolnosť proti prepätiu do 6kV (IEC 61000-4-5)
- vysoká účinnosť až 93%
- vzduchotesné kovové puzdro kompatibilné s krytím IP67/ IP65
- chladenie s otvorenou cirkuláciou vzduchu (bez ventilátorov)
- ochrana: skratová, preťažená, prepäťová, teplotná
- príkon bez záťaže: 0.5W
- prevádzková teplota od - 40°C do +70°C
- regulácia napätia a výstupného prúdu zabudovaným potenciometrom vo verzii A
- zhoda s viacerými normami a certifikátmi
- 5 rokov záruka
Technické parametre:
VÝSTUP [OUTPUT]
- Výstupné napätie DC: 24V
- Menovitý prúd [A]: 12,5
- Rozsah regulácie napätia: Je tu možnosť
- Menovitý výkon [W]: 300
VSTUP [INPUT]
- Vstupné napätie DC: 180-295 VAC
- Frekvencia: 50 až 60Hz
- Účinnosť: 94%
ŽIVOTNÉ PROSTREDIE A BEZPEČNOSŤ
- Prípustný rozsah teplôt: -40 až + 90°℃
- Ochrana proti preťaženiu: 95 až 108%
- Stupeň krytia: IP67
- MTBF: žiadne dáta
- Bezpečnostné normy: EN 61347-1, EN 61347-2-13
OSTÁVAJÚCE
- Puzdro: Kovové
- Chladenie: Pasívne
- Šírka [mm]: 77
- Výška [mm]: 39,5
- Dĺžka [mm]: 246
- Hmotnosť [kg]: 1.45
Podrobnosti:
- kovové puzdro s nízkym profilom,
- účinnosť až 94%,
- Zabudovaný aktívny PFC filter,
- Prevádzková teplota do 90 °C,