Led napájací zdroj Mean Well ELG-240-24A 24V 10A 240W
🔥 Aktuálne najnižšia cena v histórii!
Značka: mean well
Dostupnosť: in stock
Posledná aktualizácia: 2026-05-11 05:42:04
Sledujeme od: Dec 6, 2025
Popis produktu
LED napájací zdroj Mean Well ELG-240-24A hermetický IP67
Hermetický napájací zdroj pre LED Mean Well ELG-240-24-A je profesionálny komponent s pevným napätím určený na prácu s moderným osvetlením a elektronikou vyžadujúcou prúd so stabilizovaným napätím 24 V DC. Napájací zdroj ELG-240-24A disponuje výkonom 240 W pri napätí 24 V (10 A) a je vybavený kovovým, vzduchotesným krytom s triedou tesnosti IP67. Je to zariadenie odolné voči kontaktu s vodou a dokonale si poradí s každou inštaláciou. Napájací zdroj Mean Well ELG 24V s výkonom 24 V sa môže pochváliť aj vysokou odolnosťou voči prepätiu (až 6 kV) a tiež mimoriadne dôležitou funkciou, ktorou je aktívny filter PFC, čo výrazne minimalizuje jeho pasívnu spotrebu energie (spotreba energie bez zaťaženia < 0.5 W).
Hermetické napájacie zdroje ELG Mean Well
Napájacie zdroje série ELG sú určené na prácu so systémami osvetlenia a elektroniky, ktoré vyžadujú na prevádzku prúd so stabilizovaným napätím 12 V alebo 24 V. Vybavené kovovým, tesným puzdrom s triedou tesnosti IP67 sú odolné a poradia si so všetkými inštalačnými podmienkami. Napájacie zdroje ELG sa vyznačujú odolnosťou voči prepätiu až do 6 kV,s vysokou účinnosťou (viac ako 90 %) a zabudovanou aktívnou funkciou PFC. Vybavené ochranou proti skratu,preťaženie, prepätie a tepelné zaťaženie pri zachovaní súladu s radom noriem a certifikátov,predstavujú bezpečné a bezporuchové výrobky, ktoré sa osvedčia v náročných pracovných podmienkach v vnútorných aj vonkajších inštaláciách.
Najdôležitejšie vlastnosti napájacieho zdroja:
- vstupné napätie 180-295 VAC
- aktívne PFC
- odolnosť voči prepätiu do 6 kV (IEC 61000-4-5)
- vysoká účinnosť až 93 %
- tesné kovové puzdro kompatibilné s IP67/IP65
- chladenie otvoreným obehom vzduchu (bez ventilátorov)
- ochrana: skratová, preťažená, prepäťová, teplotná
- spotreba energie bez zaťaženia < 0.5 W
- pracovná teplota v rozsahu od -40 °C do +70 °C
- regulácia napätia a výstupného prúdu vstavaným potenciometrom vo verzii A
- súlad s radom noriem a certifikátov
- 5 rokov záruka
Technické parametre:
VÝSTUP [OUTPUT]
- Výstupné napätie DC: 24 V
- Menovitý prúd [A]: 10
- Rozsah regulácie napätia: Je tu možnosť
- Menovitý výkon [W]: 240
VSTUP [INPUT]
- Vstupné napätie DC: 180-295 VAC
- Frekvencia: 50 ~ 60 Hz
- Účinnosť: 94%
ŽIVOTNÉ PROSTREDIE A BEZPEČNOSŤ
- Prípustný rozsah teplôt: -40 ~ + 90°℃
- Ochrana proti preťaženiu: 95 ~ 108%
- Stupeň ochrany: IP67
- MTBF: nie sú k dispozícii žiadne údaje
- Bezpečnostné normy: EN 61347-1, EN 61347-2-13
OSTÁVAJÚCE
- Puzdro: Kovové
- Chladenie: Pasívne
- Šírka [mm]: 71
- Výška [mm]: 37,5
- Dĺžka [mm]: 244
- Hmotnosť [kg]: 1.22
Podrobnosti:
- Kovové puzdro s nízkym profilom,
- Účinnosť až 94 %,
- Vstavaný aktívny PFC filter,
- Pracovná teplota do 90 °C,